@nicoleblog_cz

9.4.16

Na co by si měla každá žena při líčení dávat pozor/Jak to má a nemá vypadat/Beauty tips

Ahooj, tak dnes to bude trochu netradičně. Já sem obvykle dávám nějaké své ukázky líčení nebo recenze/úlovky.

Dnes tady mám spíš takové čtení o tom, jak se to dá makeupem přehnat a naopak, jak by to mělo v
vypadat.

***

Jako první věc, konturování obličeje. Konturování by mělo být vždy co nejpřirozenější. Dívka/žena by měla umět podtrhnout svou krásu. Důležité je aby nebyly viditelné  barevné přechody a aby byl produkt ke konturování co nejlépe do pleti zapracovaný.

Zakrývání kruhu pod očima, projasnění očního okolí by mělo být taky co nepřirozenější. Pokud má žena suchou pleť, měla by používat korektory k typu pleti určené. Taktéž platí u mastné pleti.

Hodně žen má taky problém s vybíráním správného odstínu makeupu. Při výběru je důležité aby se opět dívka/žena dívala na to, jestli je makeup vhodný na mastnou nebo suchou pleť. Odstín makeupu by měl být shodný s odstínem krku, neboť obličej má vždy světlejší odstín než krk. Proto bych si vždy vyžádala nějaký vzorek makeupu abych mohla posoudit zda mi daný odstín sedne s odstínem mým pokud teda nechcete být jako "vápenka" nebo tzv. "pomeranč". Makeup je důležité taky perfektně do pleti zapracovat.

Další věc, pudrování.  U toho taky pozor. Silná vrstva pudru na pleti, na kterém již byl nanesen tekutý makeup nemusí vypadat slibně. Proto je důležité pudr používat pouze na tzv. "T" zónu kdy se jedná o čelo, nos a bradu. O místa na pleti, které jsou náchylné k maštění. Opět je důležité zapracování pudru vhodným štětcem.

Opatrně taky s tvářenkou, broznerem... I s těmito produkty se to dá i těžce přehnat. Nejvhodnější je používat produkt, který je méně pigmentovaný, se kterým víte, že to nemůžete přehnat.  Musíte dávat taky na to, aby tvářenka nebo bronzer nedělal na tváři barevné stopy, to taky nevypadá moc hezky.

Úprava obočí. Tohle je myslím nejdůležitější věc. Obočí je prostě základ. Ta, která nemá naděleno a obočí ji prostě neroste nebo ho nemá husté tak si ho dokresluje tužkou, pomádou a nebo pudrovým produktem vhodný k úpravě obočí. Obočí by mělo opět vypadat přirozeně. Out jsou takové ty tenké čárky, se kterými jsme asi všechny začínaly. Začátek obočí by měl být světlejší než konec aby byl výsledek co nejpřirozenější. 

Oční stíny. Asi jedná věc k tomu a to, že by se to se stíny mělo umět. Pokud nechcete vypadat jak někdo od kolotočářů. Důležité je hlavně stíny hezky spojit, rozmazat a pro přirozenější líčení vybrat i správný odstín. Důležité je nanášet stíny vhodnými aplikátory.

Umět dokonalou oční linku by chtěla asi každá, ale ne všem se linka podaří na první pokus. Důležitou roli hraje pevná ruka. Když se vám ruka třepe, tak z toho nevznikne žádná sláva. Pokud se vám linka nepovede na první pokus a snažíte se to zachránit změnou tvaru linky apod. vznikne z toho černá, nevkusná tlustá linka, kterou můžete odlíčit a začít od znova. 

Řasy by měly být krásné oddělené, husté, dlouhé, ano, to měly. Ne vždy tak vypadají, Nevhodná řasenka taky může pokazit celý efekt. Řasy stylu pavoučích nožek nejsou v módě a ani slepené řasy, ani řasy se žmolkami a hrudkami, které zapřičiňuje opakované nanášení řasenky. Jestli veku prší, určitě bych sáhla po vodě odolné řasence aby nedošlo k rozmazání. Další věc je obtiskávání se řasenky na spodní linku oka. Pokud se vám to stává, jednoduše řasenku na spodní řasy nenanášejte. Out jsou barevné řasenky, černá je prostě černá.

Umělé řasy. Určitě bych dbala na vhodnou délku a na vhodný tvař umělých řas. Příliš dlouhé řasy a nevkusně vypadající řasy by asi na běžné nošení nebyly a akorát by na efektu nepřidaly.

Pozor na rtěnku na zubech. Zde je malý trik jak se tomu vyhnout.

Jako poslední. Špatně nanesená rtěnka na rtech. S tím taky opatrně. Pokud chcete aby váš makeup vypadal dokonale, určitě bych si dala pozor na správně nanášení rtěnky na rty. U výrazných rtěnek, u těch více pigmentovaných bych si dala pozor na špatné vykreslení rtů. Určitě bych nezanevřela na kamarádku "konturku" kdy s ní rty hezky vykreslíte, orámujete a po té nanesete rtěnku. 

Dnes to byl spíš takový "rychlokurz" líčení :D Já osobně si toho tolik na obličej neplácám ale i pro mě je důležité správně nanést korektor a jiné věci. Sice toho o líčení toho ještě moc nevím, ale těchto pár rad snad neuškodí :)

Tak, snad se vám tohle čtení líbilo a já vám přeji hezký zbytek víkendu :)

N.
9 komentářů:

 1. Krásný článek, podle mě je nejhorší když má někdo špatný odstín makeupu a tmavé nepřirozené obočí

  OdpovědětVymazat
 2. Ten poslední obrázek je silně hypnotický... :-D :-D :-D
  Jinak pěkné shrnutí! :-)
  Bebe

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, článek má být taková oddechovka, obrázek, ten je pecková, ten jsem sem nemohla nedat :D

   Vymazat
 3. Super článek. A ty obrázky, prostě super. :D zasmála jsem se.

  jennytailor

  OdpovědětVymazat
 4. Jojo, nejhorší je jiný odstín makeupu - každý o tom píše, každý o tom ví, ale každý druhý používá špaatný makeup :)

  Klasika :D

  Jinak dobře napsaný článek :) :)

  INKA blog

  Zvu tebe a tvé čtenářky na soutěž o kosmetiku MeMeMe

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já nepoužívám žádný :D takže bych radit neměla vůbec :D a děkuji :)

   Vymazat
 5. Pěkný článek :) líbí se mi ty obrázky :)

  OdpovědětVymazat

Jsem ráda za jakýkoliv komentář, ať už pozitivní či negativní. Akceptuji slušné chování. Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé. Budu ráda i za připojení se na odběry mého blogu (v pravém postranním panelu). Hezký den všem!